Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2024 (Atama Takvimi)

Sağlık Bakanlığı, sağlık personeli alımlarını ÖSYM aracılığıyla yapmaktadır. Pek çok kişi tarafından merak edilen, Sağlık Bakanlığı personel alımı 2024 ve Sağlık Bakanlığı atama takvimi hakkında bilgiler içeriğimizde yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2024

Sağlık Bakanlığı, en son 2024 yılının Şubat ayında alıma çıkmış; Mart ayında ÖSYM tarafından atama sonuçları duyurulmuştur. 2024 yılının ikinci yarısında bir atama daha yapılması beklenmektedir. Ancak bu konuda henüz alım çalışması mevcut değildir. Sağlık Bakanlığı alıma çıkmadan önce kendisine bağlı olan İl Sağlık Müdürlük’lerine alım ile ilgili bilgi vererek personel ihtiyaç sayılarını branş branş bildirmelerini talep eder.

Son yapılan 2024/5 ataması sonucu oluşan taban puanlara ve branşlara ait detayları atama puanlarını incelemek için aşağıda yer alan sayfayı takip ediniz:

İl Sağlık Müdürlükleri tarafından talep edilen sayılar YHGM yani Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilerek PDC tablosu da göz önüne alınarak münhal kadro ihdas edilir. Yapılan çalışmalar sonucu boş kadrolar kılavuz haline getirilerek ÖSYM’ye gönderilir. ÖSYM ise bu listeleri kendi sistemine işleyerek tercih kılavuzunu yayımlar ve adaylardan tercihlerini alır.

Sağlık Bakanlığı alımlarında hiçbir şekilde mülakat uygulaması bulunmamaktadır. İlgili boş kadro unvanına atanmaya yeterli adaylar arasında tercih yapılan hastaneye göre en yüksek KPSS puanlı aday atanır. Atanma sonrası zimmete düşme ile ilgili işlemler yerleşen adayların gerekli arşiv araştırmalarının olumlu sonuçlanması ile gerçekleşir.

Sağlık Bakanlığı Atama Takvimi 2024

Sağlık Bakanlığı, MEB gibi atama takvimi yayınlamamaktadır. Personel ihtiyaçları doğrultusunda alıma çıkan bakanlık; genelde yılda iki defa personel alımı yapmaktadır. 2024 yılının Şubat ayında bir atama yapılmış, 2024 yılında ise yılın ikinci yarısı yani Ekim ayı veya sonrası atama yapılması beklenmektedir. Tekrar hatırlatalım, bu alımla ilgili hiçbir çalışma mevcut değildir. Sağlık Bakanlığı atama ne zaman olacak 2024 sorusu için sayfamızı takip etmeyi unutmayınız. Alım hazırlıkları yaklaşık 2 ay sürmektedir.

Şuanda oluşan duruma göre Sağlık Bakanlığı atama takvimi 2024 şu şekilde:

Atama AdıTarihi
KPSS-2024/5: Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme4 Mart 2024 (Gerçekleşti)
KPSS-2024/- (Belirsiz)(Belirsiz)
Sağlık Bakanlığı Atama Takvimi 2024

Sağlık Bakanlığı’nın personel alımları, sağlık sektöründe çalışmak isteyenler için önemli fırsatlar sunmaktadır. Başvuru tarihleri ve detayları için web sitemizi ve Sağlık Bakanlığı’nın resmi web sitesini takip etmenizi öneririz.

4.7/5 - (4 votes)
Bu yazıyı paylaş:

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir