Sağlık Bakanlığı işçi Kura Sonuçları 2024

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan işçi alımı kura sonuçları, İŞKUR canlı yayını ile 3 Nisan Çarşamba günü devam ediyor. 8 bin işçi alımı kapsamında bugün saat 10.30’da kura çekilişi sürecine başlayan İŞKUR, kura sonuçlarının ardından asil hak sahiplerini listeleyecek. Sağlık Bakanlığı YHGM iscisonuc.saglik.gov.tr adresine yüklenecek olan bu sonuçlar, TC Kimlik numarası, baba adı ve doğum yılı ile bilgileri ile öğrenilebilecek. Peki, Sağlık Bakanlığı kura sonuçları isim listesi nasıl öğrenilecek? Sağlık Bakanlığı kura sonuçları 2024:

Sağlık Bakanlığı işçi Kura Sonuçları 2024
Sağlık Bakanlığı işçi Kura Sonuçları 2024

Sağlık Bakanlığı işçi kura sonuçları sorgulama

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları isim listesi canlı yayın ile açıklanmaya devam ediyor. 3 Nisan Çarşamba günü Noter, İŞKUR ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinin bulunduğu 3 kişilik ekip tarafından gerçekleştirilen Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekilişi sonuçları, internet üzerinden duyurulacak. Sonuçları, iscisonuc.saglik.gov.tr üzerinden sorgulamak mümkün olabilecek. Ancak kura sonuçlarında kişinin adı çıksa bile göreve yerleştirme garantisi bulunmayacak. Başvuru yapan aday eğer yanlış bilgi vermişse, bu kapsamda sonuçlar olumsuz değerlendirilecek.

TIKLA SONUÇ SORGULA

Mülakat var mı?

İşçi alımlarında mülakat uygulaması yoktur. Kazanan kişi eğer başvuru bilgileri doğru ise direkt göreve başlayacaktır.

Sağlık Bakanlığı Kura izle Nisan 2024

3 Nisan 2024 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılan olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:30’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

4 Nisan 2024 (Perşembe) günü kura çekilişi yapılan olan iller:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:30’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

Sağlık Bakanlığı bu işçi alımında toplam 8000 personel aldı. Meslekler ise şu şekilde: Temizlik görevlisi, Güvenlik görevlisi, Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, Biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, Elektrikçi, Isıtma ve sıhhi tesisatçı, İnşaat boyacısı/boyacı, Klinik destek elemanı, Marangoz, Oto bakım onarımcısı, otomotiv mekanikçisi, Oto elektrikçisi, Otomotiv kaportacısı

Sağlık Bakanlığı İşkur Kura Sonuçları Listesi

Kazananlar liste halinde açıklanmamaktadır. Başvuru sonucunuzu görüntülemek için Sağlık Bakanlığı kura sonuçları sorgulama ekranı üzerinden sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı bir daha ne zaman olacak? 2024

Sağlık Bakanlığı, İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı yapmadan önce duyuru yayımlamaktadır. Yılda yaklaşık 2 kez işçi alımı yapılmaktadır. Tahmini olarak yılın ikinci yarısında yani Eylül ayı gibi bir işçi alımı daha yapılması beklenmektedir.

4.1/5 - (42 votes)
Bu yazıyı paylaş:

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir